Pagrindinį kokybiško medinio lango komplektą sudaro:

  • medžiaga (trijų sluoksnių mediena);
  • viengubas, dvigubas ar trigubas stiklo paketas;
  • žemo spinduliavimo, grūdintas, laminuotas ar tamsintas stiklas;
  • apdaila (dažymas arba lakavimas);
  • sutvirtinimas;
  • furnitūra su horizontaliais ir vertikaliais atidarymo mechanizmais;
  • aliuminio plakiruotė, jei pasirenkama langus ir duris kaustyti aliuminiu.

 

Medinių langų ir durų gamybai yra naudojamas klijuotas medinis tašas, stiklo paketai, dažymo medžiagos ir furnitūra. Langai ir durys yra gaminami iš klijuoto tašo pušies, ąžuolo, meranti medienos. Medžiagos yra užsakomos tik kokybiškos, ES normas atitinkančios ir turinčios CE žymėjimą. Visos medžiagos, naudojamos Fenestrum medinių langų ir durų gamybai, turi kokybės sertifikatus ir atitikties deklaracijas. Žaliavos yra perkamos tik iš laiko patikrintų Lietuvos ir Europos tiekėjų.

 

Mediena

Fenestrum mediniai langai ir durys yra gaminami iš trijų sluoksnių klijuotos medienos tašų, kurie gali būti išgauti iš pušies, meranti arba ąžuolo. Mediena yra atrenkama kruopščiai, gamybai tiekiama tik tokie, kuri yra be šakų ir defektų. Išoriniai sluoksniai – radialinio pjovimo mediena. Tokia mediena yra apdorota antiseptiku ir dažoma keliais sluoksniais. Klijuota mediena – tvirtesnė už įprastą ir yra laikoma geriausia medžiaga mediniams langams gaminti.

 

Klijuotos medienos technologija yra tokia: suklijuojamos trys medienos plokštės, o kiekvienos plokštės medienos plauštai nukreipti į skirtingas puses. Mediniai langai iš klijuotos medienos pasiekia itin aukštą atsparumo lygį staigiems temperatūros pokyčiams, padidėjusiai drėgmei ir deformacijai. Vis dėlto medienos plauštai, net po apdorojimo, neapsaugo nuo natūralios mikro ventiliacijos. Jei palyginsite klijuotos medienos langus su įprastiniais mediniais langais – klijuota mediena yra 80 proc. patvaresnė ir maždaug 40 proc. tvirtesnė už įprastinės medienos langų rėmus. Naudojamos medienos rūšys yra Sibiro raudonmedis (visada gaminamos ąžuolinės palangės) arba įvairūs kietmedžiai.  Mediena vežama iš FSC sertifikatą turinčių tiekėjų.

 

Stiklo paketai

 

Langai gali būti vieno arba dviejų paketų (su dvigubu 4 mm storio stiklu, tarp stiklų yra 2 po 10 mm dujų izoliacijos tarpai) priklausomai nuo to, kokio stiklo paketo norite (su dvigubu ar trigubu stiklu). Tarp stiklų yra retos (argono) dujos. Fenestrum naudojamą stiklą gamina Saint Gobai arba Pilkington.

 

Mediniai langai stiklinami dviejų kamerų stiklo paketais, kurie užtikrina aukštus šiluminio laidumo ir garso izoliacijos parametrus. Stiklo paketai gali būti su įvairiais pagal paskirtį reikalingais stiklais:
• taupantys šilumą selektyviniai stiklai;
• sulaikantys garsą stiklai;
• saulę kontroliuojantys stiklai;
• saugūs (laminuoti) stiklai;
• tonuoti, matiniai, raštuoti stiklai.

 

Stiklo paketų storiai:
• EURO 78 mm – 40 mm;
• EURO 100 mm – 56 mm.

 

Stiklas

 

Medinių langų ir durų gamybai gali būti naudojamas K arba I padengimo stiklas, abu tipai yra aukštos kokybės, termiškai efektyvūs, padengti naudojant vakuuminį dulkių pašalinimo metodą. I stiklas turi sidabru padengtą pagrindą „švelniu paviršiumi”, tai galutiniam produktui suteikia mėlyną spindesį. I stiklas naudojamas hermetiškam stiklo paketui su padengta vidine puse gaminti. Toks stiklas sugeria 75–83 proc. matomos šviesos, bet atspindi daugiau nei 90–95 proc. šilumos atgal į kambarį. K stiklas turi „kietą paviršių“, ir stiprų oksidų, titano nitridų ir alavo pagrindą, kuris galutiniams produktams suteikia subtilų mėlyną ar geltoną atspalvį. K stiklas naudojamas įprastai arba kaip nuo saulės apsaugantis stiklas. Toks stiklas sugeria 60–80 proc. matomos šviesos, bet atspindi maždaug 60–90 proc. šilumos atgal į kambarį. Taip pat gali būti naudojamas garsui nepralaidus arba tamsintas stiklas.

 

Apdaila

 

Medinių langų ir durų apdaila bei impregnavimas yra atliekami naudojant patikimų prekių ženklų Teknos ir Remmers medžiagas. Jos giliai įsiskverbia į medį ir patikimai apsaugo nuo neigiamo išorės poveikio, tokio kaip lietus, šalnos, ultravioletiniai saulės spinduliai.  Fenestrum siūlo plačią spalvų paletę ir, užsakovui pageidaujant, gali atlikti dvispalvį dažymą. Tiksliau – galima plati spalvų gama, pasirenkama iš standartinės RAL spalvų paletės, ir visa eilė lako atspalvių, kuriuos galima rinktis iš Teknos Aquatop ir Remmers lako spalvų paletės. Spalvų paletes galite rasti čia.

 

Mediniai langai gali būti su šiomis apdailomis:
• lakuojama iš abiejų pusių;
• viena pusė lakuojama, kita dažoma;
• dažoma iš abiejų pusių;
• kiekviena gaminio pusė dažoma kita spalva.

 

Furnitūra

 

Langų furnitūra, kurią naudoja Fenestrum, yra aukšto funkcionalumo lygio ir ergonomiška. Rankenos, gaudyklės, užraktai, mikro ventiliacijos mechanizmai ir kitos sudėtingos dalys yra atsakingos už lango atitarimą, fiksavimą bet kokioje pozicijoje, pasukimą ir uždarymą. Taigi langų patvarumas, patikimumas ir patogumas stipriai priklauso nuo šių mechanizmų savybių. Fenestrum savo produkcijai naudoja tik aukštos kokybės vokišką furnitūrą, kurią gamina G-U (Gretsch-Unitas), ROTO FRANK AG ir Pickard hardware. Visi šie prekiniai ženklai yra pripažinti rinkos profesionalų pasauliniu mastu.

 

Aliuminio apkaustai

 

Fenestrum didžiuojasi galėdama pagaminti medinius langus ir duris su aliuminio plakiruote. Fenestrum mediniai langai yra kaustomi vokiškais Roto Frank AG apkaustais. Šie apkaustai leidžia gaminti atsidarančius ir atsidarančius-atverčiamus langus su užrakinimu per visą perimetrą. Mediniai langai iš lauko dengti BUG aliuminio profiliais pasižymi ilgaamžiškumu, yra atsparūs agresyviam aplinkos poveikiui, tampa lengvai prižiūrimi.

 

Šie langai bei durys yra vis dar laikomi geriausiu Europos rinkoje esančiu išradimu. Medinių langų su aliuminiu pagrindas – brangus, sudarytas iš medienos, padengtos aliuminio plokštėmis, kuriomis padengta rėmo išorė tam, kad apsaugotų jį nuo atšiaurių oro sąlygų. Net jei kaustymas aliuminiu reikalauja papildomų išlaidų, ilgainiui šis pasirinkimas atsiperka su kaupu.

 

Turint tokius langus, visas oro sąlygas atlaikyti tenka išorėje esančioms aliuminio plokštėms. Poliamido sluoksnis tarp medienos ir aliuminio žiemą neleidžia langams užšalti ir sumažina spaudimą dėl skirtingų aliuminio ir medžio plėtimosi koeficientų. Vidinė lango pusė – pagaminta iš medžio. Tad mediena apkraunama minimaliai ir nekontaktuoja su sniegu, lietumi, dulkėmis ir purvu, jos nepaveikia temperatūros pokyčiai. Dėl specialaus aliuminio plokščių tvirtinimo, medinis lango rėmas kvėpuoja, o tai neleidžia jam pūti. Šiais langais džiaugsitės daugiau nei 70 metų.