Pagrindinės kokybiško lango sudedamosios dalys yra:

 • mediena;
 • stiklo paketas;
 • dažymo medžiagos;
 • lango furnitūra;
 • tarpinės;
 • aliuminio apkaustai (jeigu pasirenkamas langas, kaustytas aliuminiu).

 

Mediena

Medinių langų ir durų gamybai įprastai yra naudojamas klijuotas pušies tašas su dygiu. Pušies tašas su dygiu yra daug stabilesnis už nedygiuotą pušies tašą, taip pat pigesnis. Pušies tašo su dygiu visuomet yra tiekėjų sandėliuose, todėl jo nesudėtinga gauti. Pušies tašas yra optimaliausia ir standartinė mediena langų gamybai, būtent dėl savo kainos, prieinamumo, stabilumo ir pačios medienos savybių. Langų ir durų gamybai Fenestrum naudoja importuotą pušies tašą su dygiu, kadangi vietinė mediena yra per daug sakinga, neretai atvežama prastai išdžiovinta, pamėlusi. Langai, pagaminti iš nekokybiškos medienos gali leisti medžio sakus, jeigu jų paviršių kaitina tiesioginiai saulės spinduliai (didžiausia rizika yra pietinės pusės langams). Langai pagaminti iš pamėlusios medienos gali pradėti pūti iš vidaus. Tokių langų sutvarkyti jau nebus įmanoma, tad iš vidaus pradėjęs pūti langas turės būti keičiamas nauju. Be dygiuoto pušies tašo medinių langų ir durų gamybai taip pat yra naudojamas pušies tašas be dygio, ąžuolo tašas, meranti, eukaliptas ir kita mediena. Paprastai tariant, langai gali būti pagaminti iš bet kokios medienos, kurią yra įmanoma nusipirkti rinkoje ir kuri yra tinkama langų gamybai. Visgi reikia nepamiršti, kad kiekviena mediena turi savo specifiką, dėl kurios tinkamumo langų gamybai klientus konsultuoja Fenestrum specialistai.

 

 

Mediena yra atrenkama kruopščiai, gamybai tiekiama tik tokia, kuri yra be šakų ir defektų. Išoriniai sluoksniai – radialinio pjovimo mediena. Tokia mediena yra apdorota antiseptiku ir dažoma keliais sluoksniais. Klijuota mediena – tvirtesnė už įprastą ir yra laikoma geriausia medžiaga mediniams langams gaminti. Klijuotos medienos gamybos technologija yra tokia: suklijuojamos trys medienos plokštės, o kiekvienos plokštės medienos plauštai nukreipti į skirtingas puses. Mediniai langai iš klijuotos medienos pasiekia itin aukštą atsparumo lygį staigiems temperatūros pokyčiams, padidėjusiai drėgmei ir deformacijai. Jei palyginsite klijuotos medienos langus su įprastiniais mediniais langais, pagamintais iš medžio masyvo – klijuota mediena yra 80 proc. patvaresnė ir maždaug 40 proc. tvirtesnė.

 

Stiklo paketai

Vietinės rinkos langams Fenestrum įprastai naudoja 40mm ir 56mm, trijų stiklų paketus su dviem selektyviniais stiklais bei šiltu TGI rėmeliu. Tuo tarpu D. Britanijos rinkai gaminami „sash spring“, „sash box“, „casement flush“ ir „casement stormproof“ langai įprastai gaminami naudojant 18mm, 24mm dviejų stiklų paketus su vienu selektyviu stiklu. Tarpai tarp stiklų yra užpildomi argono dujomis. Tam, kad stiklo paketo šilumos pralaidumas būtų mažesnis, į stiklo paketą dedamas plastikinis šiltas TGI rėmelis, kuris gali būti baltos, pilkos arba juodos spalvos. Stiklo paketai be TGI rėmelio turi įprastą, aliumininį rėmelį viduje.

 

 

Stiklo paketai gali būti su įvairiais pagal paskirtį reikalingais stiklais:

 • taupantys šilumą selektyviniai stiklai;
 • sulaikantys garsą stiklai;
 • saulę kontroliuojantys stiklai;
 • saugūs (laminuoti arba grūdinti, arba ir tokie, ir tokie) stiklai;
 • tonuoti, matiniai, raštuoti stiklai, taip pat stiklai su vitražų imitacijomis ar net vitražais.

 

Dažymo medžiagos

Medinių langų ir durų impregnavimas, gruntavimas bei dažymas yra atliekami naudojant Teknos dažymo medžiagas. Jos giliai įsiskverbia į medį ir patikimai apsaugo nuo neigiamo išorės poveikio, tokio kaip lietus, šalnos, ultravioletinių saulės spindulių.  Fenestrum siūlo plačią spalvų paletę ir, užsakovui pageidaujant, gali atlikti dvispalvį dažymą. Tiksliau – galima plati spalvų gama, pasirenkama iš standartinės RAL spalvų paletės, ir visa eilė beico (pasirenkant langus beicuoti bei lakuoti) atspalvių, kuriuos Fenestrum siūlo rinktis iš Teknos lako spalvų paletės.

Įprastai mediniai langai gali būti:

 • lakuojami skaidriu (bespalviu) laku iš abiejų pusių, siekiant matyti natūralią medžio tekstūrą. Vis dėlto Fenestrum savo klientams nerekomenduoja naudoti bespalvio lako, ar net lako ir beico išorinėje langų pusėje, kadangi tokia danga yra neatspari saulės spinduliams, todėl neilgaamžė;
 • lakuojami ir beicuojami iš abiejų pusių tam, kad būtų matoma natūrali medžio tekstūra bet tuo pačiu būtų galima grožėtis natūraliu medžio raštu. Šis padengimas, analogiškai kaip ir padengimas laku, yra neatsparus saulės spinduliams, todėl lango išorėje nerekomenduojamas;
 • dažomi iš abiejų pusių aklina spalva, pasirenkama pagal RAL paletę. Tai pigiausias ir patikimiausias sprendimas, kadangi nudažytas langas yra atsparus saulės spinduliams, o lango dažymas viena spalva perpus sutrumpina dažymo procesą, dėl ko tokie langai yra pigesni nei dvispalviai langai;
 • iš išorinės pusės dažomi dažais, pagal RAL paletę, iš vidinės pusės lakuojami arba beicuojami ir lakuojami. Šiai dienai tai populiariausias Fenestrum klientų pasirinkimas, kadangi šiuo atveju klientai gali džiaugtis matydami natūralią medžio tekstūrą, dėl ko langas tampa ne tiesiog langu, bet baldu ir puikiu interjero akcentu. Dažant langą iš išorės langas yra apsaugomas nuo saulės spindulių. Vis dėlto vertėtų žinoti, kad net ir dažant langą dažais, šviesių spalvų tonai bus žymiai ilgaamžiškesni už tamsias spalvas, kadangi pastarosios saulės spindulių sugeria daugiau negu atspindi, kas pagreitina spalvos blukimą.

Furnitūra

Rankenos, gaudyklės, užraktai, mikroventiliacijos mechanizmai ir kitos vidinės lango dalys yra atsakingos už lango atidarimą, atvėrimą, fiksavimą bet kokioje pozicijoje, pasukimą ir uždarymą. Taigi langų patvarumas, patikimumas ir patogumas stipriai priklauso nuo šių mechanizmų savybių. Fenestrum savo gaminamiems langams naudoja tik aukščiausios kokybės vokišką furnitūrą ROTO FRANK AG ir G-U (Gretsch-Unitas). „Sash spring“ ir „sash box“ langams yra naudojama originali  Pickard furnitūra, atkeliaujanti į Fenestrum iš Jungtinės Karalystės. „Casement flush“ ir „casement stormproof“ langai komplektuojami su IPA furnitūra ir, klientams pageidaujant, su Nicos3D vyriais. Visi šie prekiniai ženklai yra pripažinti rinkos profesionalų pasauliniu mastu.

 

Tarpinės

Specialios guminės juostos, išdėliotos visu lango perimetru, uždarius langą jį užsandarina, neleisdamos lango perpūsti, užkertančios kelią šalčiui patekti į namus. Fenestrum į savo gamybos langus integruoja dvi arba tris tarpines, priklausomai nuo lango profilio. Fenestrum gamyboje naudoja tik vokištas „Schiegel“ ir „Deventer“ tarpines, pasižyminčias puikia kokybe.

 

 

Kaustymas aliuminiu

Fenestrum didžiuojasi galėdama pagaminti medinius langus ir duris, kurie iš išorinės pusės yra kaustyti aliuminiu.  Gamyboje yra naudojami BUG aliuminio profiliai, kurie pasižymi ilgaamžiškumu, yra atsparūs aplinkos poveikiui, itin lengvai prižiūrimi. Klientui pageidaujant, galima naudoti ir Guttmann aliuminį.

 

 

Pasirinkus aliuminiu kaustytus langus klientams niekuomet nereikės rūpintis išorinės lango dalies restauravimu, kadangi aliuminis apsaugos medinę lango dalį tiek nuo mechaninių pažeidimų, tiek nuo aplinkos veiksnių, tokių kaip saulės spinduliai, lietus, sniegas, ledas, dideli šalčiai. Visą šį krūvį tenka atlaikyti išorėje esančioms aliuminio plokštėms. Dėl specialaus aliuminio plokščių tvirtinimo, medinis lango rėmas kvėpuoja, o tai neleidžia jam pūti. Fenestrum gali užtikrinti, kad aliuminiu kaustytais langais klientai džiaugsis 70 ir daugiau metų.